a

Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us
Image Alt

Edukacja przyszłości

Edukacja przyszłości to nie tylko multimedialne tablice czy nauka kodowania, którą możemy spotkać w naszym przedszkolu. Naszym głównym celem jest wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci w jego wszystkich aspektach poczynając od rozwoju emocjonalnego i psychicznego poprzez rozwój społeczny, językowy oraz motoryczny.

Nie ograniczamy się do jednego schematu. Stosujemy elementy planu daltońskiego, metody Montessori, szukamy nowych inspiracji w neuropedagogice. Mamy na uwadze dziecięcą różnorodność, ich różne temperamenty oraz emocje, ale stale staramy się budzić w nich ciekawość, pewność siebie i nastawienie na rozwój (tzw. growth mindset), które pomogą im w dalszym życiu.

Uczymy przedszkolaków już od najmłodszych lat, jak wykorzystując ich naturalną energię i potencjał umieć słuchać, skupiać uwagę, kontrolować zachowanie, mieć dobre stosunki z innymi. Dzieci samoświadome, umiejące kierować samym sobą, empatyczne, z dużą motywacją oraz samodzielne, to dzieci nastawione na sukces.

W przedszkolu Kraina Czarów realizujemy dwujęzyczny program oparty na metodzie wczesnej immersji. To ważny element nie tylko edukacyjny, dzieci na co dzień uczą się przełamywania własnych barier komunikacyjnych. Dzieci poznają otaczający je świat w dwóch językach, ponieważ nauczyciele anglojęzyczni towarzyszą im podczas zajęć edukacyjnych, zabawy, jedzenia, wycieczek, przedstawień oraz wszelkich innych wydarzeń.

Poprzez zdrową, makrobiotyczną kuchnię wypracowujemy zdrowe nawyki żywieniowe. To, że naszą ofertę edukacyjna dopełnia zdrowa i smaczna kuchnia, oparta na dużej ilości warzyw, owoców i kasz, dodatkowo pozwala wypracować u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, wzmocnić ich odporność i zapewnić prawidłowy rozwój.

Nauczenie dzieci, jak dokonywać zdrowych wyborów każdego dnia to też bardzo ważny element edukacji przyszłości!

Głównym celem programu jest wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci w jego wszystkich aspektach poczynając od rozwoju emocjonalnego i psychicznego poprzez rozwój kognitywny, społeczny, językowy oraz motoryczny.

Dbamy o rozwój emocjonalny i społeczny dzieci. Inicjowanie właściwych norm postępowania jest tak fundamentalne jak nauka czytania i nigdy nie jest za wcześnie na poznanie zachowań, które pomogą dzieciom stać się wartościowymi dorosłymi.

Wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych i zdrowie dziecka jest naszym priorytetem, dlatego w Krainie Czarów skupiamy się na przyzwyczajaniu dzieci do dokonywania zdrowych wyborów.